Магазин

ФОТО: Мисица го нападна Путин во Сочи

ФОТО: Мисица го нападна Путин во Сочи

Мисица го нападна Путин во Сочи. Претседателот на Русија минатиот викенд беше на трка на Формула 1 во Сочи.

Покрај тоа што Путин беше испрскан со шампањско од страна на Луис Хамилтон, тој се фотографирал со убави девојки и добро се забавувал.

Руските медиуми пишуваат дека Путин морал да го соблече сакото, откако претходно беше испрскан со шампањско, а тоагш го нападна една хостеса, финалистка на изборот на Мис на Русија за 2015-та година Виолета Игошина.

misica-napadna-putin-2

Мојот најдобар пријател Владмир Владимирович Путин. Остварување на соништата! Се запознав со нашиот претседател и направил селфи, напиша Виолета на социјалните мрежи.

Таа ја опишува средбата со Путин и рече дека без проблем претседателот прифатил да се фотографира, а дека таа имала голема трема.

Мислев дека ќе ми падне телефонот. Сега и лично го познавам претседателот, вели Виолета.