петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Мисија на ММФ во посета на Македонија

Мисијата на ММФ ќе има разговори за Пост-програм мониторинг на македонската економија со цел изготвување извештај што ќе биде поднесен до Бродот на директори на ММФ.

mmf_sl

Последни вести

Мисија на Меѓународниот монетарен фонд предводен од Ивана Владкова Холар ќе престојува во Македонија од 27 окотомври до 5 ноември 2014 година.

Мисијата на ММФ ќе има разговори за Пост-програм мониторинг на македонската економија со цел изготвување извештај што ќе биде поднесен до Бродот на директори на ММФ.

Процесот на Пост-програм мониторинг (ППМ) е наменет за земји членки коишто имаат преостаната обврска кон Фондот по истекот на нивните аранжмани.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести