вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Мисини во Атина на Конференција на комисиите за европски прашања

На конференцијата, министерот за надворешни работи на Грција, Евангелос Венизелос ќе ги презентира Програмата и приоритетите на грчкото претседателство со Унијата во следните шест месеци, по што ќе следи дускусија.

atina

Поврзани вести

Во рамките на грчкото претседателство со Европската унија претседателот на Комисијата за европски прашања, Хајрула Мисини, ќе учествува на Конференцијата  на претседателите на комисиите за европски прашања на земјите-членки на ЕУ- КОСАК, што ќе се одржи на  26-27 јануари 2014 година во  Атина, Грција.

На конференцијата, министерот за надворешни работи на Грција, Евангелос Венизелос ќе ги презентира Програмата и приоритетите на грчкото претседателство со Унијата во следните шест месеци, по што ќе следи дускусија.

На овој состанок  во  Атина, ќе се расправа и за  улогата на европските институции  во  зајакнување на контактите со европските граѓани.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести