среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мистериозна змија во Гевгелија

zmijaaaaaaaa

Последни вести

Низ социјалните мрежи кружи фотографија од мистериозна змија во Гевгелија.

Зелената змија долга повеќе од три метри која била најдена на патот кон гевгелиската фабрика Зора покрена низа прашања и дилеми на социјалните мрежи.

Според дел од коментарите на социјалните мрежи станува збор за многу ретка неотровна змија со глава и врат на гуштер, која се храни само со глодари и инсекти.

Најчитани вести