четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

Мит Лоуф се онесвести на сцена (ВИДЕО)

Мит Лоуф по паѓањето бил префрлен во болница, а неговата здравствена состојба не е позната.

Мит Лоуф се онесвести на сцена

Мит Лоуф се онесвести на сцена

Поврзани вести

мериканскиот рок музичар Марвин Ли Ајдеј попознат како Мит Лоуф колабирал на сцената во текот на концертот во канадскиот Едмонтон.

Инцидентот се случил во четвртокот, а на почетокот на неделата го откажал настапот во Јава и Калгари под изговорот дека 68-годишниот музичар е болен.

Креаторот на хитот „Bat Out of Hell“  колабирал за време на изведувањето на песната „I’d Do Anything for Love“, го испуштил микрофонот и паднал на сцената.

Мит Лоуф по паѓањето бил префрлен во болница, а неговата здравствена состојба не е позната.

Успешниот музичар и по 40 години од објавувањето на албумот „Bat Out of Hell“ продава по 200.000 примероци годишно, а досега успеал да продаде дури 43 милиони примероци.

Најчитани вести