петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Митинзи на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кисела Вода, Аеродром, Студеничани и Зелениково

Во Кисела Вода, митингот е закажан за во 17.30 часот, а во Аеродром во 20.30 часот.

grujo

Поврзани вести

Коалицијата „За подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ, денеска ќе одржи митинзи и средби со граѓани во Студеничани, Зелениково, Кисела Вода и Аеродром.

Средбата со граѓани во Студеничани ќе се одржи во 14 часот, а во Зелениково во 15.30 часот.

Во Кисела Вода, митингот е закажан за во 17.30 часот, а во Аеродром во 20.30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести