четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Мјзуиклот PENELOPE X ќе биде промовиран во вторник (17 декември)

Се работи за модерно и провокативно музичко сценско дело кое ќе ја раскаже историјата на една мала земја низ искушенијата на една огромна љубов.

Nikola Kodzobasija

Поврзани вести

Мјузиклот Пенелопе Х ќе биде промовиран во МОБ на 17 декември (вторник). Се работи за модерно и провокативно музичко сценско дело кое ќе ја раскаже историјата на една мала земја низ искушенијата на една огромна љубов.

Автор на претставата е Никола Коџобашија кој е музичко сценски автор и диригент. Мјузиклот е во копродукција со Riotous company од Велика Британија, раскажувач е Венко Андоновски, режисер е Миа Тајл Хајве од Данска.

Во претставата настапуваат Весна Ѓиновска Илкова, Адем Карага, Николина Јаневска, Срѓан Јанакиевиќ, Јовица Михајловски и други.

А, како PENELOPE X бенд се Бранислав Николовски, Пеце Трајковски, Гоце Јованоски, Гоце Стевковски, Џијан Емин, Огнен Атанасовски, Сашко Николовски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести