среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Млад брачен пар во Србија загина во сообраќајка

Брачниот пар 33-годишниот Драшко Јокиќ и 24-годишната Александра Радивојевиќ загина вчера во сообраќајна несреќа. Младите од Чачак возеле мотор „Сузуки“ со кој директно се судриле во автомобил од марката BMW.

zaginatiii222

Последни вести

Брачниот пар 33-годишниот Драшко Јокиќ и 24-годишната Александра Радивојевиќ загина вчера во сообраќајна несреќа. Младите од Чачак возеле мотор „Сузуки“ со кој директно се судриле во автомобил од марката BMW.

Според првичните информации, моторот се возел во обратна насока сакајќи да претрка автомобил. Драшко загинал на лице место, а Александра покажувала знаци на живот.

Брзо потоа им подлегнала на повредите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести