Балкан

Млад брачен пар во Србија загина во сообраќајка

Млад брачен пар во Србија загина во сообраќајка

Брачниот пар 33-годишниот Драшко Јокиќ и 24-годишната Александра Радивојевиќ загина вчера во сообраќајна несреќа. Младите од Чачак возеле мотор „Сузуки“ со кој директно се судриле во автомобил од марката BMW.

Според првичните информации, моторот се возел во обратна насока сакајќи да претрка автомобил. Драшко загинал на лице место, а Александра покажувала знаци на живот.

Брзо потоа им подлегнала на повредите.