петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Млад фан на рагби репрезентацијата на Нов Зеланд вечно ќе го памети финалето против Австралија

Рагби репрезентацијата на Нов Зеланд синоќа ја освои својата трета светска титула, а еден млад навивач на "Ол Блекси" го напушти легендарниот "Твикенхам" стадион со златен медал на своите гради.

Млад фан на Нов Зеланд вечно ќе го памети финалето против Австралија

Млад фан на Нов Зеланд вечно ќе го памети финалето против Австралија

Поврзани вести

Чарлс Линс втрча на теренот на крајот од мечот со цел да ја прослави победата со своите херои, успеа со нив да истрча и дел од почесниот круг пред еден редар да го стигне и да го собори на земја.

Двократниот светски шампион Сони Бил Вилијамс, го подигна детето од теренот и му дозволи да учествува во прославата со играчите. Тој дури и му го подари својот златен медал, а потоа на Твитер напиша:

Дете кое има таква желба да превземе толкав ризик, навистина заслужува медал. Уживај другарче.

Најчитани вести