среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Млад Македонец загина во несреќа во Австралија

voz avstralija

Поврзани вести

Деветнаесетгодишно момче, со потекло од Македонија, загина во железничка несреќа во Мелбурн, Австралија.

Интернет порталот фаланга.ком.ау јавува дека несреќата се случила вчера околу 6,15 часот по локално време во непосредна близина на железничката станица во Кеон парк во близина на Мелбурн.

Австралиската полиција отворила истрага за утврдување на околностите на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести