сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Млад мотоциклист загина во сообраќајка во Скопје

soobrakajka

Поврзани вести

Млад мотоциклист вчера им погледна на повредите со кои се здоби во тешка сообраќајна незгода предходниот ден.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, пред два дена на булеварот Борис Трајковски се случи тешка сообраќајна незгода. До несреќата дошло кога се судриле автомобил „Берлинго“ управуван од 40-годишниот М.Р. и моторцикл „сузуки“ кој го возел 24-годишниот Нермин К.

Неговиот сопатник 24-годишниот И.Б. се здобил со  телесни повреди  и по укажана лекарска помош во Ургентен центар Скопје е пуштен на домашно лекување.

Во незгодата тешко телесно повреден бил Нермин кој веднаш бил пренесен во Ургентен центар Скопје. Ден подоцна Нермин им подлегнал на повредите.

Полицијата работи на расчистување на трагичната несреќа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести