вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Млад радовишанец поради девојка избоде сограѓанин

Се обиде да го прегази со мотор, а потоа и го избодел поради девојка.

g_noz1

Поврзани вести

Девојка причина на крвав инциден во Радовиш.

Млад и заљубен радовишанец поради девојка направивл хаос низ градот, два пати се обиде да го убие противникот.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи пред пет дена 18-годишниот З.Т. од радовишкото село Раклиш два пати се обиде да го убие три години постариот Д.И. од Радовиш.

Околу 13.15 часот по предходна расправа за девојка, З.Т. се обидел да го прегази Д.И. со мотор. Откако не успеал во првичната замисла, кратко потоа, на улицата Илија Алексов тој го пресретнал противникот и со нож му нанел четири убодни рани во пределот на рамото, раката и ногата.

Од страна на судија на пријавениот му е одредна мерка притвор во траење од 30 дена и кривична пријава за обид за убиство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести