понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Млад скопјанец загина во сообраќајката кај Мавровка

Според информациите до Министерството за внатрешни работи, околу 21 часот се случила незгода на раскрсницата од булеварот Крсте Мисирков со булеварот Гоце Делчев.

fotonesreka

Поврзани вести

Едно лице загина во синоќешната сообраќајна незгода кај Мавровка во Скопје. Во сообраќајката тешко повредени се уште деветмина, дел се пуштени на домашна нега, дел се задржани на понатамошно лекување.

Според информациите до Министерството за внатрешни работи, околу 21 часот се случила незгода на  раскрсницата од булеварот Крсте Мисирков  со булеварот Гоце Делчев.

До несреќата дошло кога се судриле три автомобили, „Југо Скала 101“управувано од  33 – годишниот Блаже И. од скопски  Илинден, „Голф“ управуван од  52-годишниот Ј.Џ. скопско Студеничани и „Фолксваген Пасат“ кој го возел 20-годишниот скопјанец  Ф.М.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Блаже, кој половина час подоцна во болница им подлегнал на повредите.

Со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците  во југото,  21-годишната И.С., 66- годишниот И.Ц. и 27-годишниот Б.Б, сите  задржани на понатамошно лекување.

Во незгодата со телесниповреди  се здобиле и сопатниците во „голф“-от и „пасат“-от  кои се пуштени на домашна нега.

По наредба на ЈО над телото на починатиот е предадено на  обдукција .

МВР работи на откривање на причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести