четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Млада жена со психички проблеми се удави во Кочанска Река

Телото на жената ќе биде предадено на обдукција за да се утврдат причините поради кои настапила смртта.

policiska-lenta4-640x480

Поврзани вести

Полицијата го откри идентитетот на жената чие безживотно тело синоќа беше пронајдено во водите на Кочанска река низводно од браната Градче. Според информации од полицијата, станува збор за 35-годишната  Николинче А. од Кочани.

Нејзините блиски изјавиле дека несреќната жена која имала психички проблеми два дена ја немало дома. Според медицински лица, од моментот на смртта на Николинче А. до нејзиното пронаоѓање во водите на Кочанска река поминале не повеќе од два до три часа.

Телото на жената ќе биде предадено на обдукција за да се утврдат причините поради кои настапила смртта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести