петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Младенци се судриле со автомобилите меѓу себе и починале

333

Поврзани вести

Николас Круз (31) и Кристина Муноз (26) минатата пролет се заколнале на вечна љубов, се додека смртта не ги раздели. Токму тоа и се случило. Тие двајца се судриле со своите автомобили и починале.

Автомовилите на мажот и жената се суриле директно и двајцата сопружници починале на лице место.

Полицијата утврдила дека и двајцата не носеле сигурносен појас, а до несреќата најверојатно дошло поради несоодветната брзина на возењето.

Во прашање е многу краток и нерамен пат, на кој не се исцртани лентите.

Ќе остане нејасно дали сопругата во последните моменти на животот зад воланот на другиот автомобил го препознала својот сопруг.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести