недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Младеновски: СДСМ има ангажирано насилни луѓе кои треба да излезат на улица

mmladenovskiii

Последни вести

Михаил Младеноски, кој беше дел од младината на СДСМ во емисијата „Јади бурек“ открива дека Зоран Заев искреирал сценарио со насилни елементи.

Тој вели дека СДСМ има ангажирано насилни луѓе кои треба да излезат на улица.

Младеновски директно го обвини директорот на „Паркинзи“-Центар, Саша Богдановиќ дека тој организира насилни навивачи.

-СДСМ има ангажирано насилни луѓе од навивачката група на „Работнички“. Голем дел од нив се вработени од страна на градоначалникот Жерновски во општина Центар. Организирани се од Саша Богдановиќ кој лично учествувал во нарушувања на јавниот ред и мир, вели тој во емисијата „Јади бурек“ на Сител 3.

Младеноски обвинува дека синоќешните протести било планирано да бидат насилни, а тоа јасно се гледа во однесувањето на протестантите.

-Протестантите доаѓаа со пиротехника во себе, носеа шипки, фантомки, маски како хулигани.  СДСМ им дава финансиска поддршка на тој начин што ги вработува, па тие протестираат. Саша Богдановиќ и преку социјалните мрежи ја атакува државата и повикува на насилно рушење на државните институции, рече поранешниот член на СДСМ.

Најчитани вести