среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Млади Бугарки краделе на Зелен пазар

Полицијата успеала да ти затекне непосредно по кражбата, по што ги уапсила.

policiska kola

Поврзани вести

Две бугарски државјанки се уапсени откако успеале да украдат паричник од случајна минувачка на Зелен пазар, соопштува Министерството за внатрешни работи.

Дваесетгодишната Р.Р. и осум години постарата М.Г.П., и двете од Бугарија, вчера напладне, на Зелениот пазар успеале да го искористат метежот и да украдат паричник од случајна минувачка.

Со потврда за привремено одземени предмети, одземениот паричник и’ бил вратен на оштетената. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести