среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Млади тетовци се испотепале поради девојка

tepackaaaa

Поврзани вести

Девојка била причнината за крвава тепачка меѓу две групи тетовци, едно лице заврши во болница.

Едно лице заврши во болница откако се здоби со повреди од нож во тепачка поради девојка.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера, околу 19 часот две групи млади тетовци се степале на паркинг.

Притоа во тепачката со нож четиринаесет годишно лице од село Голема Речица било повредено, и истиот е пренесен во Клинички центар Тетово за укажување лекарска помош.

Повредениот бил нападнат од 15-годишниот А.А. поради љубовна врска.

По целосно расчистување на случајот против малолетниот насилник  ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести