недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Младиот Давор Петровски втор на пливачкиот митинг во Љубљана

karas-21854

Последни вести

Младиот Давор Петровски го освои второто место на Меѓународниот митинг Куп на Љубљана во Словенија, на кој настапија вкупно 786 пливачи  од Србија, Хрватска, Словенија, Италија, Турција, Бугарија, Романија и Македонија.

Давор се натпреваруваше во категорија Д (пливачи родени 2000 година) и успеа да го освои второто место на 100 метри делфин, постигнувајќи време од 1:06.08 минути.

Андреј Ивановски, во категорија Ц (пливачи родени 1998 година) се пласира во финалето во својата конкуренција во дисциплината 50 метри градно, остварувајќи резултат од 34,28 секунди.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести