четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Младите од ВМРО-ДПМНЕ го чистат и разубавуваат Скопје

umsumsums

Поврзани вести

Во организација на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во градскиот парк околу фонтаната се спроведе активност за покривање на графитите испишани на ѕидовите.

Чистотата и изгледот на градот е од заедничко добро на сите граѓани.

Унијата на млади сили на владејачката партија во континуитет спроведува вакви активности со цел подигнување на општествената одговорност и еколошката свест кај младите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести