Балкан

Младо момче рането во ноќен клуб во Србија

Младо момче рането во ноќен клуб во Србија

Дваесет и четиригодишниот Аднан е ранет во познат ноќен клуб во Србија.

Непознат маж пукал во него и го ранил во десната потколеница.

Според неофицијалните информации од полицијата , станува збор за прострелна рана, а колку е таа сериозна се  уште не е познато. Момчето е префлено во болница каде му била укажана лекарска помош.