недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Младо момче застрелано во Арачиново

policijarm

Последни вести

Доцна попладнево младо момче е застреланово Арачиново.  Во него било пукано во центарот на селото на главната улица.
Веднаш била повикана брза помош од страна на селаните, но момчето им подлегнало на повредите на пат кон болницата.
Во моментов се врши увид на местото на настанот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести