вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Младоженец и невеста ги поддржа барикадите во Киев

brak

Поврзани вести

Младоженец и невеста, кои само што стапија во брак, се качија на барикадите во центарот на градот за да и изразат поддршка на опизицијата

Тие истакнаа дека тука се за да се борат за земјата која сакаат. Посакуваат мир и слободна земја, а не сакаат ограбувачи во владата.

Протестите во Украина траат веќе неколку недели,а  судиро меѓу полицијата и демонстрантите ескалираше неделава кога се убиени двајца активисти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести