петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Младоженец се расплака на сопствената свадба

Младоженец се расплака на сопствената свадба

Младоженец се расплака на сопствената свадба

Поврзани вести

Реакцијата на овој младоженец на својата идна сопруга го обиколи светот и стана вистински хит на интернет. Конер Картни не можел да ги задржи солзите гледајќи како Хана во венчаница се приближува кон него.

-Кога ја видов како да сум го видел целиот живот пред себе. Инаку сум добар со криењето емоции, но после нејзината насмевка не можев да ги задржам солзите. Сакав да и покажам колку сум среќен, но не очекував дека ќе биде токму вака, рече Конер.

Тие двајцата се запознале во теретана во 2013 година и од тогаш биле неразделни.

-Чувствував дека срцето ќе му пукне кога го видов, го опиша Хана своето чувство кога го видела својот расплакан сопруг.

Најчитани вести