петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ММФ ќе и’ помогне на Грција доколку таа го побара тоа

ММФ ќе и’ помогне на Грција доколку таа го побара тоа

ММФ ќе и’ помогне на Грција доколку таа го побара тоа

Поврзани вести

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) е подготвен да и помогне на Грција доколку земјата тоа го побара од него, изјави директорот на Фондот Кристин Лагард, објави МИА.

Таа во кусо соопштение нагласи дека ММФ внимателно ја следи ситуацијата и е подготвен да и помогне на Грција само доколку до Фондот биде испратено такво барање.

Најчитани вести