петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

ММФ пушта уште една транша од финансиската помош за Кипар

ММФ му одобри на Кипар помош од 83,5 милијарди евра во новата транша

kipar

Поврзани вести

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) пушти уште една транша од финансиската помош за Кипар, јавува АФП.

ММФ соопшти дека на Кипар му се ставени на располагање 83,5 милиони евра. Вкупната сума од тригодишниот мултимилијарден заем за островската држава доделена досега од Фондот, изнесува 250 милијарди евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести