недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ММФ со финансиска помош за Украина

ukraina spomenik zname

Поврзани вести

Меѓународниот монетарен фонд ги заврши преговорите за обезбедување финансиска помош за Украина, објави „Ројтерс“, повикувајќи се на близок извор до преговорите.

Според неговите информации, резултатите ќе бидат соопштени на прес-конференција што ќе се одржи денес попладне.
Пакетот финансиска помош е клучен и битен фактор за украинската економија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести