недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ММФ со повисоки прогнози за македонската економија

mmf

Поврзани вести

Економијата на Македонија ќе забележи раст на бруто домашниот производ од 3,2 отсто, покажувата прогнозите на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ).

Овие прогнози на Фоднот се повисоки за 0,2 отсто во однос на претходната анализа на ММФ.

Зад нас се Црна Гора, Албанија, Босна и Херцеговина, Србија, Хрватска, Бугарија и поголемиот дел од земјите на Европската унија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести