вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

МНР, Адвокатската улица и основното училиште Кирил Методиј денеска без вода

voda

Поврзани вести

Корисниците на улицата на Стив Наумов, зградата на Министерството за наворешни работи, Адвокатската улицата и основото училиште Кирил и Методиј денеска ќе бидат без вода за пиење од девет часот, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради промена на парковски вентили на улицата Стив Наумов, а ќе трае се’ до промена на вентилите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести