среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

МНР: Киднапираниот Македонец во Либија е ослободен

Гафури и неговите двајца колеги од фирмата во која што работи се водеа како исчезнати од 05.07 наутро. Министерството за надворешни работи би сакало да се заблагодари на одличната соработка на италијанските, либијските и босанските власти, соопшти МНР

kidnapiraniot

Последни вести

Македонскиот граѓанин на работа во Либија, Милјазин Гафури од Ново Село, Боговиње, e ослободени се наоѓа во Италијанската амбасада во Триполи, соопшти Министерството за надворешни работи.

„Гафури и неговите двајца колеги од фирмата во која што работи се водеа како исчезнати од 05.07 наутро. Министерството за надворешни работи би сакало да се заблагодари на одличната соработка на италијанските, либијските и босанските власти“, соопшти МНР за случајот на Гафури, кој се споменуваше како Емилио Гафури.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести