петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

МНР: Македонските граѓани да не патуваат во Либија

mnr

Поврзани вести

Поради влошувањето на безбедносната состојба и интензивирањето на вооружениот конфликт во Либија, Министерството за надворешни работи на Република Македонија на своите граѓаните им советува да се воздржат од патување во оваа земја.

Исто така, се советуваат сите македонски граѓани кои се веќе во Либија, да се пријават во македонските амбасади во Каиро и во Рим за дополнителни информации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести