среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

МНР на Грција негираше дека има проблеми со авионот на сириска владина делегација

avion

Поврзани вести

Портпаролот на грчкото Министерство за надворешни работи Константинос Кутрас ги демантираше извештаите во некои медиуми дека на атинскиот аеродром „Елевтериус Венизелос“ не е дадена дозвола за надополнување со гориво на авионот на сириската делегација што треба да учевствува во „Женева-2“, пренесе „РИА Новости“.

„Нема никакви проблеми со авионот на сириската делегација. Се’ тече по вообичаен режим, авионот побара гориво и по надополнувањето ќе полета. Нема апсолутно никакви проблеми“, истакнал портпаролот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести