четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МНР на работен состанок со шефовите на дипломатско-конзуларните претставништва на Македонија

Во рамки на овој важен дипломатски состанок, постојаните претставници ќе остварат посебни средби со Претседателот на државата, Ѓорге Иванов, Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, Претседателот на Владата, Никола Груевски и Министерот за здравство, Никола Тодоров.

mnr

Поврзани вести

Во Министерството за надворешни работи, утре и задутре ќе се оддржи редовниот работен состанок со шефовите на дипломатско-конзуларните претставништва на Република Македонија.

Согласно агендата, најпрво, Министерот за надворешни работи, Никола Попоски ќе оствари работна средба со нашите први луѓе во странство при што ќе бидат отворени теми поврзани со надворешно политичките активности.

Во рамки на овој важен дипломатски состанок, постојаните претставници ќе остварат посебни средби со Претседателот на државата, Ѓорге Иванов, Претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, Претседателот на Владата, Никола Груевски и Министерот за здравство, Никола Тодоров.

Предвидена и сесија за економската дипломатија со фокус на економската промоција во присуство на заменик Претседателот на Владата , Пешевски, Министрите Наумоф, Павлевски и Самак како и директорот за странски инвестиции, Висар  Фида.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести