среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

МНР на Украина ги повика дипломатите за објективна проценка на ситуацијата

ukraina

Поврзани вести

Министерството за надворешни работи на Украина ги повика претставниците на странските држави објективно да гледаат на ситуацијата во Украина, пренесе „РИА Новости“.

„Во овој клучен момент очекуваме и максимално одговорна позиција на меѓународните партнери на Украина, пред се’ за да ги спречат активностите што би можеле на еден или друг начин, да придонесат за понатамошна ексалација на внатрешно противење во Украина“, се вели во соопштението од министерството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести