понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

МНР: Поради ебола да се одбегнува патување во Сиера Леоне, Либерија и Гвинеја

432_3_CONGO-DEMOCRATIC-EBOLA

Последни вести

Министерството за надворешни работи предупредува македонските граѓани да не патуваат во Сиера Лионе, Либерија и Гвинеја поради нестабилната безбедносна состојба.

Причина за воздржување од заминување во овие земји, според МНР, е и зголемениот број случаи на заболени од смртоносниот вирус ебола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести