сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Мобилна апликација „Истражи ја Шар Планина“

sar-planina1

Последни вести

Отсега планинарите, рекреатаривците и туристите кои уживаат во убавините на Шар Планина може да користат мобилна апликација на своите паметни телефони која ќе им го олесни искачувањето по оваа планина.

Планинарскиот клуб „Љуботен“, кој годинава прославува 90 години од своето постоење и Македонското еколошко друштво од Скопје изработија прва апликација за мобилни уреди, која е неменета за потребите на планинарите, рекреативците и туристите.

Апликацијата „Истражи ја Шар Планина“ (Еxploring Shar Mountain) ќе биде промовирана утре, во 12 часот во „Порта Македонија“.

Најчитани вести