петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Модерна графичка презентација конечно и на македонските телевизии (ВИДЕО)

Со досега невидена технологија на нашите телевизии, ТВ НОВА преку 3Д графика ги претстави можните состави и можните формации за вечерашното дерби. Ваквата презентација само ги потврдува најавите од телевизијата дека станува збор за нов медиум опремен со најсофистицирана телевизиска опрема.

Модерна графичка презентација конечно и на македонските телевизии

Модерна графичка презентација конечно и на македонските телевизии

Поврзани вести

По примерот на најмодерните спортски телевизиски мрежи, македонската телевизија НОВА денеска преку модерна графичка презентација го најави дербито на вечерта од фудбалската Лига на шампиони помеѓу ПСЖ и Челзи, кој ќе се одгра на „Паркот на принцовите“ во Париз.

Со досега невидена технологија на нашите телевизии, ТВ НОВА преку 3Д графика ги претстави можните состави и можните формации за вечерашното дерби. Ваквата презентација само ги потврдува најавите од телевизијата дека станува збор за нов медиум опремен со најсофистицирана телевизиска опрема.

Телевизијата е опремена со најнапредна и најсовремена технологија, што воедно и се потврдува со она што НОВА им го нуди на гледачите во обидот што е можно на пософистициран начин публиката да ужива во програмата која ја нуди.

Модерната графичка презентација и 3Д графика е само уште еден од многуте современи новитети кои новата телевизија им ги претставува на мaкедонските гледачи, по теркот на на најмодерните светски телевизиски мрежи.

Најчитани вести