Спорт

Модриќ “фати магла” од Меси

Модриќ “фати магла” од Меси

Иако “Ел Класико” се одигра пред неколку дена, сепак реакциите по овој натпревар не стивнуваат.

Новото видео кое се појави на интернет е вистински хит, а на прво момент кога ќе се погледне се добива впечаток дека фудбалерот на Реал Мадрид Лука Модриќ бега од налетот на Лионел Меси.

Хрватот стана вистински хит на интернет, а на негова сметка се прават шеги на социјалните мрежи.