вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Модриќ “фати магла” од Меси

messi modric

Поврзани вести

Иако “Ел Класико” се одигра пред неколку дена, сепак реакциите по овој натпревар не стивнуваат.

Новото видео кое се појави на интернет е вистински хит, а на прво момент кога ќе се погледне се добива впечаток дека фудбалерот на Реал Мадрид Лука Модриќ бега од налетот на Лионел Меси.

Хрватот стана вистински хит на интернет, а на негова сметка се прават шеги на социјалните мрежи.

Најчитани вести