петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Модриќ најверојатно ќе го прескокне Камерун

Доби силен удар во долниот дел од стапалото. Во првиот момент не можеше да ја облечи копачката. За среќа, нема никаква скршеница, а неговиот настап за дуелот против Камерун се уште е под знак прашалник, изјави репрезентативниот доктор на Хрватска, Немец.

MODRIC NAJVEROJATNO KAMERUN

Поврзани вести

Селекторот, останатите репрезентативци и најверните фанови на фудбалската репрезентација на Хрватска повторно мирно дишат откако репрезентативниот доктор на “коцкастите” потврди дека повредата која одличниот играч за врска, Лука Модриќ, ја заработи на дуелот против Бразил не е од посериозна природа.

„Доби силен удар во долниот дел од стапалото. Во првиот момент не можеше да ја облечи копачката. За среќа, нема никаква скршеница, а неговиот настап за дуелот против Камерун се уште е под знак прашалник. Ќе чекаме до последниот момент, ќе видме како ќе се чуствува, дали ќе биде во состојба да им помогне на соиграчите. Нема некоја друга информација околу здравствената состојба на Лука. Многу го боли, прво да се намали отокот”, изјави репрезентативниот доктор на Хрватска, Немец.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести