недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Моес во живо го следел настапот на Коке

Медиумите во Британија и Шпанија се убедени дека Моес го следел натпреварот Атлетико - Порто поради Коке

Коке веќе подолг временски период важи за голема желба на новиот менаџер на Манчестер Јунајтед

Коке веќе подолг временски период важи за голема желба на новиот менаџер на Манчестер Јунајтед

Поврзани вести

Спортскиот директор на шпанскиот прволигаш Атлетико (М), Жозе Луис Каминеро, потврди дека менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Моес во живо го следел последниот натпревар од групната фаза од ЛШ, против екипата на Порто, но не можеше да даде конкретен одговор која е вистинската причина за неговата посета.

“Според мене, Моес е тука за да анализира тимот на Атлетико (М), кој како и Манчестер Јунајтед обезбеди пласман во следната 1/8 финална рунда од Лигата на шампиони. Точно дека разговаравме по натпреварот, но не ми ја кажа точната причина за неговата посета”, изјави Каминеро.
Англиските и шпанските медиуми пак се убедени дека вистинската причина за посетата на Моес е младиот играч за врска Коке, кој веќе подолг временски период важи за голема желба на новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, но истата може да биде реализирана само доклку “црвените ѓаволи” испратат официјална понуда не помала од 35 мил. евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести