сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Мојес им дели совети на помладите менаџери

MOJES IM DELI SOVETI

Поврзани вести

Најголемиот виновник за очајната сезона која ја имаше најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, искусниот стручњак Дејвид Мојес е убеден дека помладите менаџери ќе изградат добра кариера ако својата тренерска авантура ја стартуваат надвор од својата татковина.

“За помладите менаџери од Остовот, подобро е својата тренерска авантура да ја стартуваат надвор од својата татковина. Само така ќе го стекнат потребното искуство. Така полесно ќе биде ценет постигнатиот труд, постигнатиот ефект и успех. Мислам дека така ќе функционираат идните менаџери во Англија. Прво да се докажат во странство, а потоа да се врата на Остовот”, изјави Мојес.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести