понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Мојес има голема главоболка поради повредата на Руни

Наследникот на сер Алекс Фергусон потврди дека Руни ја обнови преходната повреда и дека нема да биде во комбинација за следните првенствени натпревари.

mojes i runi

Поврзани вести

Освен таа поради неочекуваниот пораз во дуелот со екипата на Тотенхем, менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес има додатна главоболка поради новата повреда која ја заработи брзоногиот напаѓач, Вејн Руни.

Наследникот на сер Алекс Фергусон потврди дека Руни ја обнови преходната повреда и дека нема да биде во комбинација за следните првенствени натпревари.

“Повторно го истегна мислулот. Нема да сокријам дека сакав Руни да ги осигра сите 90 минути, но за жал, ја обнови претходната повреда. Морав да ризикувам, моравме да нападнеме со што е можно повеќе напаЃачи, сакавме да постигнеме уште еден погодок. Ако можев, сигурно дека ќе го одморев Руни, но немав време за такво нешто, фудбалерите наметнаа пеколно темпо. Поради претходната повреда, Руни пропушти неколку првенствени натпревари, а мислам дека и поради новата, Руни нема да биде во комбинација за следните првенствени натпревари”, изјави Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести