четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Мојес: Јунајтед не може да купи ниту еден фудбалер

mojes junajted ne moze da kupi

Поврзани вести

Прво остана во шок поради неочекуваната елиминација од англискиот ФА Куп, а по натпреварот со Свонси, најверните фанови на Манчестер Јунајтед останаа без текст отако ја слушнаа изјавата на менаџерот, Дејвид Мојес кој откри дека „црвените ѓаволи” не можат да купат ниту еден фудбалер за време на зимскиот преоден рок.

„Јас изјавив дека ќе пробам да купам, но тешко дека ќе ангажираме нов фудбалер за време на зимскиот преоден рок. Точно дека имаме потреба од нови засилувања, но дали истите се достапни во јануари? Мислам дека тие фудбалери нема да бидат достапни за време на зимскиот преоден рок. Тоа не значи дека ние не сакаме да ги купиме, тоа значи дека истите не се за продавање”, изјави Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести