четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Мојес нареди веднаш да биде испратена понуда за Гундоган

Мојес му „фрли“ око на Гундоган.

Borussia Dortmund v FC Bayern Muenchen - UEFA Champions League Final

Поврзани вести

Новиот менаџер на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес, побарал од клупските челници под итно да испратат официјална понуда за репрезентативецот на Германија и стандарден првотимец во дресот на Борусија од Дортмунд, Илкаи Гундоган.

Иако се уште преговара со челниците на Борусија околу новиот договор, германските медиуми се убедени дека 23-годишниот играч за врска ќе ја смени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Наследникот на сер Алекс Фергусон е убеден дека се потребни околу 25 милиони фунти за да се осигураат услугите на Гундоган, но таква понуда, а можеби и побогата подготвуваат и раководните лица на Арсенал, Челзи, Манчестер Сити, Баерн Минхен и Реал Мадрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести