петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Мојес не е дораснат ниту за Баер од Леверкузен

mojes ne e dorasnat

Поврзани вести

Раководните лица на германскиот бундеслигаш Баер од Леверкузен експресно ја негираа пласираната шпекулација дека веќе оставриле контакт со агентот на сега веќе поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес и дека му ја понудиле тренерската фотеља на “Бај Арена”.

„Многу се инвентивни новинарите во Германија и Англија но нема ништо точно во пласираната шпекулација. Како да оставитме контакт со агентот на Мојес, кога менаџерот пред само 20 часа доби неочекуван отказ. Точно дека сме во потрага по нов тренер, но можно е да ја продолжиме и соработката со актуелниот предводник на Баер, Саша Левандовски,”изјави потпаролот на популарните „фармацевти”.

Моментално четвртоплаисраниот тим во германската Бундес лига е во потрага по малд тренер и тренер кој ќе прифати годишна плата од 1.2 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести