петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Мојес очекува 20 погодоци од Дани Велбек

velbek 20 pogodoci

Последни вести

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес е убеден дека брзоногиот напаѓач, Дани Велбек, може да постигне 20 погодоци во актуелната сезона од англиската Премиер лига.

“Пред почетокот на сезоната имавме разговор со Велбек и за време на истиот му откривме дека годинава ќе работиме на неговиот финиш. Ние сме убедени дека Дани може да биде уште подобар, дека има место за напредок. Во минатата сезона постигна само два погодока, а годинава има веќе постигнато седум погодоци. Јас сум убеден дека може да постигне и 20 погодоци во актуелната сезона. Имаме потреба од Дани, мора да помогне, особено сега, кога го немаме Руни и Ван Перси”, изјави Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести