недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Мојес откри дека има ултиматум од Вејн Руни

Наследникот на сер Алекс Фергусон откри дека е во игра и опцијата Руни да си замине од "Олд Трафорд" на крајот од актуелната сезона доколку "црвените ѓаволи" не успеат во намерата да обезбедат пласман во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

mojes za runi

Поврзани вести

Новиот менаџер на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес ја откри единствената причина поради која брзоногиот напаѓач, Вејн Руни, се уште го нема потпишано новиот договор кој би имал важност до 2018 година.
Наследникот на сер Алекс Фергусон откри дека е во игра и опцијата Руни да си замине од “Олд Трафорд” на крајот од актуелната сезона доколку “црвените ѓаволи” не успеат во намерата да обезбедат пласман во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.
“Можно е Руни да си замине од “Олд Трафорд” доколку Манчестер не заврши во топ-четири. Сепак, ќе мора да почекаме, да видиме дали ќе се најдеме во една таква ситуација или и во следната сезона ќе бидеме дел од Лигата на шампиони”, изјави Мојес.
Вејн Руни во изминатите седум месеци важи за најголема желба на контроверзниот менаџер на Чезли, Жозе Мурињо, но таквата желба може да стане реалност и доколку официјална понуда за неговите услуги не биде помала од 40 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести