вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мојс: Повредата на Ван Перси не е толку страшна

mojes za van peris

Поврзани вести

Иако со носилки беше пренесен во клупската соблекувална и од таму ги проследи последните неколку минути од реванш 1/8 финалниот дуел против Олимпијакос, менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс потврди дека повредата која ја заработи стрелецот на трите погодоци, Робин ван Перси не е од посериозна природа.

„Не изгледа толку лошо. И јас бев исплашен, помислив на најлошото. Го видов пред неколку минути и можам да кажам дека не е толку страшно. Доби незгоден удар во пределот околу коленото, не знам каде точно, но таму чуствува болка. Можно е да станува збор за удар колено во колено. Ретки се тие фудбалери кои можат да постигнат хет-трик на еден натпревар од Лигата на шампиони. Ова е нешто фантастично, фантастичен хет-трик на Ван Перси. Се надевам дека во најбрз можен рок повторно ќе ги имам на располагање неговите услуги”, изјави менаџерот на Јунајтед, Дејвид Мојс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести