недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Мојес сака со 100 мил. фунти да го купи пола Порто

Мојес е убеден дека се потребни околу 100 мил. фунти за да се осигураат услугите на сите четри фудбалери кои моментално го носат дресот на португалскиот гигант Порто

mojes pola porto

Поврзани вести

Новиот менаџер на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес, сака во новата клупска сезона да располага со услугите на неколку фудбалери кои моментално го носат дресот на актуелниот шампион на Португалија, Порто.

Од поодамна се знае дека челниците на Манчестер Јунајтед на стартот од летниот преоден рок ќе испаратат официјална понуда за францускиот интернационалец Елиакуим Мангала кој е проценет на 38 мил. фунти и понуда за бразилскиот интернационалец Фернандо Франциско Регес кој е проценет на 15 мил. фунти.

Освен за овие двајца, наследниот на сер Алекс Фергусон побарал од клупските челници да испратат понуда и до бразилските интернационалци кои играат на левата и десната бековска позиција, Данило и Алекс Сандро.

Мојес е убеден дека се потребни околу 100 мил. фунти за да се осигураат услугите на сите четри фудбалери кои моментално го носат дресот на португалскиот гигант Порто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести