недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Мојес убеден дека Руни ќе биде клупска легенда

mojes i runi

Поврзани вести

Не само што нема да го продаде додека седи во менаџерската фотеља, новиот предводник на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес е убеден дека брзоногиот напаѓач, Вејн Руни својата кариера ќе ја заврши како клупска легенда на “црвените ѓаволи”.

„Вејн израсна во тимски играч. Редовно асистира, се запишува во листата на стрелци и нормално дека им помага на дефанзивците. Игра фатастично. Сака да биде лидер, сака да биде заштитен знак на Манчестер Јунајтед. Сака да каже дека Јунајтед може да игра уште подобро, дека мора секој да го даде максимумот, дека има место за напредок. Јас тоа го забележувам во клупската соблекувална. Го гледам тоа на секој тренинг, на секој натпревар. Вејн има се тоа што е потребно за да биде комплетен фудбалер и убеден сум дека својата кариера ќе ја заврши како клупска легенда на Манчестер Јунајтед”, изјави Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести